Свежее на сайте

Сезонне загострення хронічних хвороб

Сезонне загострення хронічних хвороб

30.12.2022

Майже кожна зміна сезону провокує загострення хронічних захворювань. В багатьох людей в осінній або весняний період погіршується самопочуття та виникають різні неприємні симптоми...

Коронавирус может вызывать ухудшение слуха

Коронавирус может вызывать ухудшение слуха

17.12.2021

Пациенты, перенесшие COVID-19, часто сталкиваются с различными осложнениями. В частности, многие после болезни ощущают снижение слуха, шум в ушах, головокружения, проблемы с координацией движений....

Технологии слуховых аппаратов

Технологии слуховых аппаратов

20-02-2021

Сегодня слуховые аппараты предлагаются в широком ассортименте и отличаются друг от друга уровнем технологичности...

Как правильно брить интимное место: Скажите твердое «Нет» нежелательной растительности и «Да» гладкой эстетике внешнего вида!

Как правильно брить интимное место: Скажите твердое «Нет» нежелательной растительности и «Да» гладкой эстетике внешнего вида!

01-12-2014

Поверьте, говорить «об этом» не только можно, а даже нужно в открытую! Конечно же, если вы...

Зуд в интимном месте у женщин – симптомы и способы лечения

Зуд в интимном месте у женщин – симптомы и способы лечения

21-11-2014

Зуд вызывает неприятные ощущения и дискомфорт на любом участке кожи. Вдвойне неприятно, если зуд ощущается в...


Сезонне загострення хронічних хвороб

Категория: Разное

Создано 30.12.20212Сезонне загострення хронічних хвороб

Майже кожна зміна сезону провокує загострення хронічних захворювань. В багатьох людей в осінній або весняний період погіршується самопочуття та виникають різні неприємні симптоми. І якщо вчасно не звернутися по допомогу, то можуть виникнути серйозні ускладнення. Давайте розберемося, які хвороби зазвичай загострюються навесні, чому це відбувається, та як попередити.

Які хвороби частіше загострюються восени та навесні

Список цих патологій доволі обширний, але ось найпопулярніші з них:

  1. Вегето-судинна дистонія – це захворювання залежить від стану нервової системи, а також судин. Через постійні зміни погоди та коливання атмосферного тиску судинний тонус порушується. В результаті в людини може підвищуватись або падати артеріальний тиск, проявлятися напади запаморочення. Також багато хто з людей, у кого в анамнезі є вегето-судинна дистонія, в період зміни сезону відчуває слабкість та підвищену втомлюваність.
  2. Гормональні розлади – сезонність суттєво впливає на гормональний фон. Зокрема, навесні в організмі починають активніше вироблятися статеві гормони, а восени їх синтез, навпаки, йде на спад, організм продукує більше гормонів стресу. Це впливає на роботу органів репродуктивної системи, а також щитоподібної залози та наднирників. А результаті можуть виникнути серйозні ускладнення, що впливають на роботу всього організму. Тому варто звернутися до лікаря, здати аналізи та коригувати гормональний фон.
  3. Захворювання шлунково-кишкового тракту – найчастіше у осінньо-весняний період загострюється виразка шлунку та дванадцятипалої кишки. Також може «прокинутись» хронічний гастрит, панкреатит, дуоденит холецистит та інші патології органів травлення. Це дає про себе знати різними розладами – закрепами, діареєю, нудотою тощо. За допомогою ефективних медичних препаратів можна швидко та успішно налагодити роботу ШКТ, але важливо, щоб їх призначив лікар.
  4. Алергія – найчастіше проявляється навесні, у період активного цвітіння дерев, кущів, трав та інших рослин. До того ж її можуть спровокувати гормональні порушення або зниження імунітету. Без правильного лікування алергічні хвороби можуть значно прогресувати, викликаючи досить неприємні симптоми – ускладнене дихання, нежить, сльози. Дуже важливо вчасно здати алергопроби, щоб виявити, на який саме збудник проявляється реакція. Це допоможе ефективно усунути симптоматику хвороби.
  5. Психічні розлади – восени або навесні може загостритися депресія, обсесивно-компульсивні та тривожні розлади. Це пов’язано з коливаннями гормонального фону та високим рівнем стресу, що негативно впливає на нервову систему. Вирішити цю проблему допоможе психотерапія та прийом антидепресантів, прописаних лікарем.
  6. Захворювання шкіри – екземи, дерматити, псоріаз та інші дерматологічні проблеми. Їх загострення розвивається на тлі ослабленого імунітету та впливу на шкіру негативних чинників (ультрафіолету, алергенів).
  7. Урологічні хвороби – восени та навесні організм особливо вразливий перед інфекціями, особливо при переохолодженні. Тому може загострюватися пієлонефрит, цистит, простатит.

Чому трапляються сезонні загострення?

На це питання складно відповісти однозначно, та є певні фактори, що найчастіше провокують загострення хронічних захворювань::

  1. Порушення нейрорегуляції – нервова система контролює всі процеси у нашому організмі. Значну роль у цьому відіграють гормони, які виробляють статеві органи, щитоподібна та підшлункова залоза, наднирники. Будь-які гормональні розлади можуть порушити ці процеси.
  2. Стреси – зміна сезону завжди є непростим випробуванням для організму. У ньому відбуваються перебудови, що викликають стресові реакції. Через це знижується імунітет, і ми стаємо більш вразливими до сезонних захворювань.
  3. Порушення обмінних процесів – через нестачу вітамінів та мікроелементів у раціоні в організмі сповільнюється метаболізм. Це призводить до розвитку різних патологічних процесів.

Коли організм сильний та здоровий, він успішно протистоїть цьому навантаженню, але для хворого та ослабленого вони стають непростим випробуванням. Також посилити ризики загострення сезонних хвороб можуть неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, спадкова схильність.

Як уникнути сезонних хвороб

Найкраща профілактика загострень – це регулярні огляди в лікаря. Він призначить необхідні обстеження та аналізи, що покажуть реальний стан організму. У разі потреби також можна пройти превентивне лікування, щоб уникнути загострення. У будь-якому разі не треба призначати собі препарати самостійно або лікуватися народними методами – це лише посилить ризики. Спостерігайтесь у кваліфікованих лікарів та дбайте про своє здоров’я!

Уважаемый посетитель сайта! Я врач, если у вас есть вопросы по теме данной статьи, воспользуйтесь этой формой, обязательно постараюсь Вам помочь. (не забудьте указать свой E-mail)


Защитный код
Обновить
Интересное на сайте

Продукты-афродизиаки

Продукты-афродизиаки

17-09-2013

С древних времен люди использовали определенные продукты для повышения полового влечения. Своим названием афродизиаки...

Бронхит - симптомы и причины заболевания

Бронхит - симптомы и причины заболевания

17-03-2015

Воспалительное заболевание слизистых оболочек бронхиального ствола и слизистой оболочки легких называется бронхитом. Заболевание длится...

Массаж при заболеваниях спины

Массаж при заболеваниях спины

23-04-2015

Заболевания опорно-двигательной системы требуют применения специального массажа. Он имеет равное значение с гимнастикой и...

Copyright © 2013. Копирование запрещено.

По всем вопросам использования наших авторских материалов, пишите по контактным данных, размещенных на сайте.